Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

 

 

Projekt NetStranky.cz doporučuje

 
Navigace: meteostaniceolsi > Krupobití na Opařansku a okolí v r.1999

Krupobití na Opařansku a okolí v r.1999

Krupobití v Opařanech

V úterý dne 6. července 1999 okolo 15. hodiny se nad částí okresu Tábor sousedící s okresem Písek přehnala silná bouře s krupobitím. Nejvíce byly postiženy obce Opařany, Stádlec, Řepeč a jejich asi 5km okolí.

Na tento den asi dlouho nezapomene žádný z obyvatel Opařanska. Kroupy přesahující velikosti tenisových míčků zničily a poškodily střešní krytiny, fasády a rozbily okna na obytných staveních, hospodářských a drobných stavbách. Silně poškozeny byly dopravní prostředky (především osobní auta), škody byly zaznamenány i na zemědělských plodinách a úhynu domácích zvířat. K vážnějším zraněním lidí a úmrtí naštěstí nedošlo. Po necelých deseti minutách krupobití připomínal pohled na obec silně stav po dělostřelecké palbě. Všude bílo, na zemi ležela spousta ledových koulí, na cestách vrstvy olámaných větví a listí. Ještě hodinu poté bylo možné vidět zbytky z největších krup. Mnoho obyvatel se shodlo, že jim hukot přicházejícího krupobití připadal jako kdyby měly přijet tanky.

Četné problémy způsobil i vývoj počasí, které bylo po celý další týden velmi deštivé. Mnoha lidem, kteří nestihli alespoň provizorně přikrýt své domy, přívalové deště promáčely horní patra vč. elektrických rozvodů.

                                                                                                                                                                                                                                                                              Zdroj:stránky obce Opařany

 
© meteostaniceolsi.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma